POMOC
Infolinia: +48 733 182 182


↵   Wróć do kalkulatora etykiet

 

 

OPCJE DODATKOWE:

 

Hot-Stamping

Jako prawdopodobnie jedyna firma w Polsce oferujemy możliwość wykonania usługi Hot-Stampingu już od dosłownie 1 sztuki. Uszlachetnienie to pozwala na tłoczenie wybranych elementów błyszczącą folią złotą, srebrną lub czerwoną (folie innego koloru dostępne na zamówienie), nadając etykiecie niepowtarzalny, ekskluzywny charakter.

Do wykonania Hot-Stampingu konieczne jest zamówienie matrycy. Czas wykonania matrycy wynosi od 5 do 8 dni roboczych, a koszt to 250 zł netto. Dzięki stosowanym materiałom, matryce są niemal wieczne. Jeżeli nie zmienią Państwo tłoczonej grafiki, jej wielkości, wielkości samej etykiety i umiejscowienie tłoczonego elementu na etykiecie, to matryca służyć będzie Państwu przez wiele lat. Po zakończonym zleceniu matrycę możemy opisać i zachować w naszych zbiorach lub odesłać do Państwa razem z zamówionym nakładem. Jeżeli nie zaznaczą Państwo tego na zleceniu, matryca zostanie domyślnie w naszych zbiorach.

Koszt samego tłoczenia zależny jest od specyfikacji zlecenia. W celu wykonania wyceny potrzebujemy otrzymać do wglądu projekt wraz z podaną informacją o wymiarze etykiety oraz nakładzie.

Etykiety, które tłoczymy za pomocą Hot-Stampingu dostarczane są do Państwa w postaci małych arkuszy zbiorczych (wielkość arkusza zależy jest od wielkości etykiety i z reguły nie przekracza formatu A4).

Nie ma możliwości przygotowania etykiet z Hot-Stampingiem pod aplikację automatyczną.

Etykiety z Hot-Stampingiem wydrukowane są na specjalnej folii PCV. Folia ta występuje w odmianie błyszczącej i matowej. Przed realizacją zachęcamy do zamówienia próbek folii.

Usługa wymaga indywidualnej kalkulacji.


Uwagi dla projektanta:
- małe elementy np. czcionki muszą mieć wielkość co najmniej 10 pkt. (zalecamy 15 pkt.), a linie co najmniej grubość 0,25 mm (zalecamy 0,5 mm).
- Odległość między elementami powinna wynosić minimum 2 mm (zalecamy 3 mm).
- Plik należy przesłać w formacie PDF, a wzór tłoczenia należy przygotować na osobnej podstronie.
- Maksymalna wielkość tłoczenia to 90 x 190 mm.Metalizacja

Metalizacja jest nowoczesną metodą uszlachetniania etykiet samoprzylepnych poprzez cyfrowe nanoszenie połyskliwej folii metalicznej. Technologia ta przypomina uzyskanym efektem technologię Hot-Stampingu. Nie ma tu jednak potrzeby wykonywania matrycy, co umożliwia wybiórcze uszlachetnianie etykiet w nakładzie już od 1 sztuki bez dodatkowych kosztów początkowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu Metalizacja jest nieco tańszą i szybszą technologią aniżeli Hot-Stamping.

Dostępne od ręki kolory to błyszczące złoto, srebro, czerwony i granatowy. Metalizowany element nie jest wtłoczony, lecz naniesiony na płasko. Jego struktura przypomina nieco szczotkowany metal.

Etykiety dostarczane są na rolce. Nie ma możliwości przygotowania rolek pod klejenie przez automat.

Metalizację wykonujemy na foliach dostępnych w naszej standardowej ofercie, opisanych w zakładce "Podłoża do druku".

Koszt metalizacji zależy od specyfikacji zlecenia. W celu wykonania wyceny potrzebujemy otrzymać do wglądu projekt wraz z podaną informacją o wymiarze etykiety oraz nakładzie.

Przed realizacją zachęcamy do zamówienia próbek metalizacji.

Usługa wymaga indywidualnej kalkulacji.

Uwagi dla projektanta:
- Projekty zawierające metalizację należy przesyłać wyłącznie w postaci plików PDF.
- Elementy metalizowane należy umieścić na tej samej warstwie, co reszta grafiki. Należy nadać im atrybut overprint (nadrukowania), a także zadać dowolny kolor z palety Pantone (inny aniżeli Pantone symulujący linię cięcia). Drugim sposobem jest umieszczenie elementu metalizowanego na drugiej stronie PDFa. Nie ma wtedy potrzeby stosowania dodatkowych kolorów czy atrybutów.
- Ze względu na dokładność pasowania metalizacji na poziomie +/- 1,5 mm zalecamy, aby nie projektować elementów metalizowanych w ścisłym sąsiedztwie innych elementów lub jako np. ramki równoległe do linii cięcia.
- Zaleca się, aby teksty i inne skomplikowane grafiki z metalizacją, nie były mniejsze niż 5 mm, a odstępy między poszczególnymi elementami nie były mniejsze niż 2 mm. Mniejsze teksty są możliwe do wykonania, ale może dochodzić do "zalewania" pojedynczych liter typu "a" "b" "d" czy "p". Im większe elementy, tym osiągane rezultaty są lepsze. Minimalna, bezpieczna wielkość czcionki to 10 pkt. (zalecamy jednak 15 pkt.).
- Najlepsze efekty uzyskuje się na jasnych tłach. Metalizacja wykonana np. na czarnym tle, ma większą tendencję do zalewania małych elementów. W skrajnych przypadkach metalizacja na powierzchniach o dużym nasyceniu koloru może być niemożliwa. Nie zawsze na etapie przyjmowania projektu do druku możliwe jest stwierdzenie takiego ograniczenia. W takim przypadku, gdy metalizacja okaże się być niemożliwa do wykonania, zlecenie zostanie przerwane. Klient nie ponosi wtedy żadnych kosztów. Zalecamy wtedy wybranie w takiej sytuacji metodę Hot-Stampingu.
- Istnieje możliwość umieszczenia na etykiecie metalizacji w większej ilości kolorów.
- Elementy metalizowane nie mogą wychodzić poza linię cięcia na spad. Minimalna odległość elementu metalizowanego od krawędzi etykiety powinna wynosić 10 mm, a zalecana to 15mm. Jeżeli konieczne jest, aby metalizacja wychodziła na spad, należy skontaktować się z nami, celem przedstawienia nam projektu graficznego i konsultacji ewentualnych możliwości technicznych druku na spad. Opcja taka jest droższa.
- Urządzenie do metalizacji przyjmuje zadrukowaną wstęgę o szerokości maksymalnie 114mm. Maksymalna szerokość boku A etykiety może wynosić zatem 111mm. Bok B etykiety może natomiast mieć maksymalnie 380mm.Arkuszowanie

Arkuszowanie jest usługą docięcia naklejek na mniejsze arkusze zbiorcze lub nawet na pojedyncze sztuki. W takim wypadku otrzymują Państwo naklejki nacięte po obrysie wg przesłanego pliku, a dodatkowo docięte na łatwe w kolportażu arkusze.

Uwaga! Ze względu na niską gramaturę papieru podkładowego, cięte arkusze mogą nieznacznie różnić się wielkością między sobą. Nie wpływa to jednak negatywnie na wygląd i wymiar samej naklejki.

Usługa wymaga indywidualnej kalkulacji.

 

 

↵   Wróć do kalkulatora etykiet